این نژاد از سانسوریا یکی از انواع پاکوتاه خانواده سانسوریا می باشد ، که با نام آشیانه طلایی نیز شناخته می شود؛ ارتفاع آن تا حدود ۲۰ سانتی متر رشد می کند و در فصل پاییز و تابستان گل های معطر و به رنگ سفید تولید می کند.

 گیاه سانسوریا گلدن هانی نسبت به شرایط نامساعد محیط بسیار مقاوم است. این نوع سانسوریا دارای گونه ابلق با برگ هایی با حاشیه طلایی و بسیار زیبا می باشد.

 سانسوریا گلدن هانی به احتمال خیلی زیاد تولید گلخانه ای می باشد؛ بعضی از گونه های نادر این گیاه در کنگو و نیجریه یافت شده است ، این گیاه به وفور پاجوش می‌زند و به راحتی قابلیت تکثیر شدن دارد.

 پاجوش های گیاه سانسوریا گلدن هانی در ۹۰ درصد مواقع ابلق هستند و همچنین امکان دارد زیر گونه های متفاوتی تولید کند.

 نحوه نگهداری :

 آبیاری :

 گیاه سانسوریا گلدن هانی نیاز کمی به آب دارد اصولا در فصل زمستان دو هفته در میان و در فصل تابستان هفته ای یک بار آبیاری کافی می باشد. شما می توانید هر چند هفته یکبار برگهای گیاه را با دستمال نمدار تمیز کنید.

اگر به گیاه زیاد آب بدهید روی برگ های آن لک و زخم های قهوه ای رنگ به وجود می‌آید و همچنین ممکن است برگهای گیاه از نزدیکی سطح خاک پوسیده شوند لازم به ذکر است که خشکی و کم آبی زیاد هم موجب چروکیده شدن برگها می شود.

 نور مناسب :

 بهتر است گیاه سانسوریا گلدن هانی خود را در مکان پر نور قرار دهید،ولی دقت کنید که این نور غیرمستقیم باشد.

 دمای مناسب :

 بهترین دما برای رشد مناسب گیاه دمای بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد هرچند که این گیاه تحمل انواع مختلف دما را دارد، ولی سرمای زیاد باعث سیاه شدن برگهای آن می‌شود؛ که این اتفاق بعد از گذشت یک تا چهار هفته پدیدار می شود.

 خاک مناسب :

 بهترین خاک برای گیاه سانسوریا گلدن هانی خاک مخلوط، شامل شن ، رس و مواد الی می باشد.

 کود مورد نیاز :

 بهتر است از ماه فروردین تا مهر هفته ای یکبار از کود مناسب استفاده شود.