سانسوریا فیسچری جزئی از خانواده بزرگ سانسوریا می باشد. این گیاه همیشه سبز به عنوان یک گیاه زینتی استفاده می شود و می تواند در آب و هوای مدیترانه‌ای، بیابانی،نیمه‌گرمسیری یا آسیایی رشد کند.رنگ برگهای این گیاه سبز با راه راه های زرد است.این راه راه ها هم به صورت عمودی هم به صورت افقی می توانند وجود داشته باشند‌همچنین رنگ گل این گیاه سفید است،که به صورت خوشه‌ای رشد می‌کند و معمولا در فصل تابستان ظاهر می شود.

 سانسوری فیسچری بومی آفریقا می‌باشد و به نور زیاد و غیر مستقیم احتیاج دارد.این نوع سانسوریا چین خوردگی های جذابی در لبه برگ ها دارد.ارتفاع سانسوریای فیسچری تا حدود ۴۰ سانتی متر میرسد.

 به طور کلی گیاه سانسوریا جز گیاهان مقاوم است؛ولی برای رشد بهتر آن باید شرایط مناسب برایش مهیا باشد.به طور خلاصه باید بدانید که این گیاه به نور کامل و غیر مستقیم،آبیاری متوسط،خاک با زهکشی بالا و سبک،دمای ۱۸ تا ۲۵ درجه و رطوبت معمولی اتاق نیاز دارد.

 گیاه سانسوریا فیسچری به کم آبی مقاوم است،ولی برای اینکه رشد خوبی داشته باشد به آب نیاز دارد گ.برای آبیاری این گیاه خاک گلدان را چک کنید اگر تا عمق ۲ یا ۳ سانتی متر خشک بود،می توانید به آن آب بدهید.توجه کنید که آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه و ساقه می شود.

 ماهی یکبار زهکش گلدان را چک کنید تا آب اضافی از زیر گلدان خارج شود و آب خارج شده را دور بریزید.

 خاک مناسب برای گیاه سانسوریا فیسچری باید کاملا سبک باشد.اگر تجربه کافی را دارید می توانید خاک را خودتان در خانه تهیه کنید.به این صورت که کمی خاک برگخاک باغچه و پرلیت را مخلوط کنید.اما اگرگر به تجربه هستید پیشنهاد می‌کنیم از خاکهای سبک آماده ی موجود در بازار استفاده کنید.

 این گیاه در هر رطوبتی می تواند به راحتی رشد کند.برای تامین رطوبت می‌توانید از حالت جزیره برای آن استفاده کنید یا گیاه را غبارپاشی کنید.

 همه ی گیاهان آپارتمانی برای رشد نیاز به تغذیه دارند. سانسوریا نیز برای رشد مناسب و درنهایت گلدهی،احتیاج به کود دهی دارد.می توانید در فصل رشد{بهار و تابستان} ماهی یکبار از کود های محلول در آب استفاده کنید.

 سانسوریا میتواند نور کم را تحمل کند،ولی برای نگهداری از این گیاه در آپارتمان،سعی کنید نور کامل و فیلتر شده را برایش فراهم کنید.دقت کنید که نور مستقیم می تواند مشکلاتی را برای گیاه شما به وجود آورد.

 مناسب ترین دما برای این گیاه ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است.سانسوریا به سرما حساس است و همچنین در دمای بالا هم دقت کنید که میزان رطوبت و آبیاری را باید افزایش دهید.

 گیاه سانسوریا را می توانید به چند روش تکثیر کنید.

 روش اول کاشت بذر است که بسیار زمان بر و تخصصی می باشد پس اگر تخصصی در زمینه گل و گیاه ندارید پیشنهاد می شود سراغ این روش نروید.

 روش دوم تکثیر از طریق پاجوش است.اگر شرایط نگهداری از گیاه سانسوریا ایده آل باشد،این گیاه شروع به پاجوش زدن میکند و شما میتوانید با جدا کردن پاجوش ها و قرار دادن در گلدان جدید گیاه خود را تکثیر کنید.

 روش سوم تقسیم بوته است که می توانید در زمان تعویض گلدان بوته گیاه را به چند قسمت تقسیم کنید و هر کدام را در گلدانی جداگانه بکارید.توجه داشته باشید که هنگام تقسیم بوته به ریشه گیاه آسیب وارد نکنید.

 روش چهارم قلمه زدن است که یکی از رایج ترین روش ها برای تکثیر می باشد.برای انجام این روش یک برگ سالم را از گیاه جدا میکنید،داخل آب یا خاک قرار میدهید تا ریشه بزند.اگر گیاه در آب بود بعد از ریشه زدن می توانید آن را در گلدان بکارید.