همان‌طور که می‌دانید، سانسوریا خانواده بسیار بزرگی است که گونه های متفاوتی دارد. یکی از این گونه‌ها که بسیار خاص و زیبا می باشد سانسوریا دیاموند فیلم است، این گیاه یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود و عمری طولانی دارد. خوب است بدانید که به گیاه سانسوریا اصطلاحا نامیرا هم گفته می‌شود. گیاه سانسوریا نسبت به کم آبی مقاوم است و همچنین در محیط کم نور هم می تواند زنده بماند و در کل گیاهی کم توقع محسوب شود.

 شرایط نگهداری سانسوریا دیاموند مانند دیگر اعضای خانواده خود می باشد که در ادامه به توضیح مختصری درباره آنها می‌دهیم.

 گلدان گیاه سانسوریا دیاموند فیلم باید متناسب با اندازه گیاه باشد پس از خرید گلدان خیلی بزرگ و خیلی کوچک خودداری کنید و همچنین خاک مناسب برای این گیاه باید ترکیبی از ماسه، مواد آلی، خرده زغال و خاک برگ پوسیده باشد.

 برای آبیاری سانسوریا، دقت کنید که زمانی به گیاه آب بدهید که خاک آن کاملا خشک شده باشد. در فصل‌های مختلف زمان آبیاری متفاوت است و در زمان آبیاری گیاه را کاملا سیراب کنید .همچنین توجه کنید که گلدان دارای زهکشی مناسب باشد، تا آب اضافی از آن خارج شود ، آب خارج شده را از زیر گلدانی تخلیه کنید.

 می توانید هر سال در فصل بهار گلدان سانسوریا را تعویض کنید؛ دقت کنید که فقط تا زمانی که گیاه سانسوریا شما جوان است و بالغ نشده اقدام به تعویض گلدان نمایید و بعد از آن می توانید فقط خاک سطح رویی گلدان را تعویض کنید.

 برای کوددهی به این گیاه می‌توانید از کود ۲۰۲۰۲۰ برای گونه سبز و از کود ۳۶۱۲۱۲ برای گونه ابلق استفاده کنید. توجه کنید که کوددهی را طبق دستور روی بسته بندی انجام دهید و فقط در فصل بهار و تابستان که فصل رشد گیاه میباشد به آن کود بدهید.

 بهترین مکان برای نگهداری از سانسوریا در منزل، کنار پنجره مشرف به نور زیاد است. توجه کنید که نور به طور مستقیم به گیاه نتابد ، زیرا باعث سوختگی برگهای آن می شود. لازم به ذکر است که اگر در منزل نور کافی و طبیعی وجود ندارد، جای هیچ گونه نگرانی نیست، زیرا سانسوریا می‌تواند با نور لامپ هم به خوبی کنار بیاید.

 همچنین گیاه سانسوریا را از دسترس اطفال و حیوانات خانگی دور نگه دارید زیرا در صورت بلعیده شدن ایجاد مسمومیت میکند.

 گیاه سانسوریا در دمای زیر ۱۰ درجه سانتیگراد و بالای ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری نکنید، زیرا موجب مرگ گیاه می‌شود ، بهترین دما بین ۲۰ تا ۲۶ درجه می باشد.

 اگر از گیاه سانسوریا در تراس یا حیاط منزل نگهداری می کنید، حتماً در فصل زمستان آن را به داخل انتقال دهید تا از یخ زدگی گیاه جلوگیری کنید.

پیشنهاد می شود که ماهی یک بار برگ های گیاه سانسوریا و جوانه های آن را بررسی کنید تا از وجود نداشتن آفت مطمئن شوید،اگر شاهد حشراتی مانند شپشک آرد آلود، کنه قرمز و … بودید می توانید از سموم آفت کش استفاده کنید.