سانسوریا بنتل گونه ای قابل توجه از گیاه سانسوریا است، که دارای خطوط عمودی سفید می باشد. برگ های این گیاه نازک است و این گیاه بومی غرب آفریقا می‌باشد ،  می‌تواند دوره‌های طولانی خشکسالی را تحمل کند و مراقبت از آن کار آسانی می باشد. سانسوریا خود را در مکانی قرار دهید که در آن نور غیر مستقیم از کم و زیاد وجود داشته باشد. توجه کنید که رنگ های سفید روی برگ های سانسوریا بنتل نسبت به نور کم تحمل کمی دارند و ممکن است از بین بروند. بنابراین باید از قرار دادن این گیاه در مکان های کم نور دوری کنید.

 نگهداری از گیاه سانسوریا بنتل :

 قبل از آبیاری به گیاه ابتدا سطح رطوبت خاک را بررسی کنید، تا مطمئن شوید که خاک مرطوب نیست. همچنین قبل از آبیاری اولیه، خاک گیاه خود را هوادهی کنید؛ خاک را فشرده کنید تا اگر در هنگام جابجایی خاک به هم خورده باشد به حالت قبل بازگردد. هوادهی می تواند به تنفس خاک کمک کند و اجازه دهد رطوبت آزاد شود.

 گیاه سانسوریا دوست دارد که بین دو آبیاری کاملا خشک شود. رایج ترین اشتباهی که در رابطه با این گیاه انجام می‌شود، آبیاری بیش از حد است؛ حتی اگر گیاه شما در نور زیاد و غیرمستقیم قرار دارد در طول فصل رشد نیازی به آبیاری بیش از ۱۰ روز (حداکثر) یک بار نخواهد داشت.

 در طول ماه های زمستان یا اگر گیاه در نور کم باشد، ممکن است به ندرت به آبیاری یکبار در ماه نیاز داشته باشد.

 گیاه خود را به طور دوره‌ای بچرخانید تا از رشد یکنواخت در هر طرف، اطمینان حاصل کنید. برگ ها را اغلب گردگیری کنید تا گیاه بتواند به طور موثر فتوسنتز کند. هنگام گردگیری برگ ها از فرصت استفاده کنید و سطح زیرین را بررسی کنید و مراقب آفات باشید.

 به یاد داشته باشید که هر گیاه یک موجود زنده و منحصربه‌فرد است و ممکن است نیازهای متفاوتی داشته باشد، بنابراین به وضعیت سانسوریا خود و نیاز آبی آن توجه کنید،تا رابطه طولانی و شادی با هم داشته باشید.

یکی از متداول ترین سوال ها در مورد سانسوریا بنتل این است :

. آیا سانسوریای بنتل واقعا می‌تواند نور کم را تحمل کند؟

 این گونه خاص از سانسوریا به دلیل رنگ های سفید روی برگ هایش کمی حساس تر از انواع دیگر است. قسمت های سفید برگ های این گیاه حاوی کلروفیل نیستند و نمی‌توانند نور را فتوسنتز کنند. این بدین معنی است که گیاه باید دو برابر بیشتر کار کند تا بتواند مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کند.بهتر است سانسوریا بنتل خود را در یک فضای روشن قرار دهید تا بتواند به خوبی رشد کند.