سانسوریا بلک دراگون یکی از انواع مختلف سانسوریا می باشد که به شمشیر جادویی و نیزه آفریقایی نیز معروف است.

 این گیاه بومی آفریقا است و می توان گفت که یک گیاه نابود نشدنی می باشد؛زیرا در نور کم زنده میماند و همچنین به خشکی نیز مقاوم است.نگهداری از سانسوریا بلک دراگون بسیار آسان است،به همین دلیل این گیاه برای مبتدیان گزینه ایده آلی محسوب می شود.

 این گیاه را می توان با برگ های تیره،فشرده و زیبای آن که مانند لانه پرنده است،تشخیص داد.سانسوریا بلک دراگون بدون ساقه،مقاومت است و به راحتی رشد می‌کند. سانسوریا یک گیاه زینتی محبوب می باشد، یکی از دلایل محبوبیت سانسوریا این است که یک گیاه تصفیه کننده هوا میباشد،سموم را تصفیه می‌کند و برای بهبود کیفیت هوا در منزل و محل کار به شدت توصیه می شود.

 سانسوریا بلک دراگون گیاهی جمع و جور است و تا ۲۰ الی ۲۵ سانتیمتر رشد می کند.این گیاه ممکن است در شرایط خاص گلدهی هم داشته باشد،گلهای این گیاه اغلب به رنگ کرم مایل به سفید است که زیبایی چندانی ندارند اما معطر هستند.

 نور مورد نیاز سانسوریا بلک دراگون :

 همان طور که گفته شد گیاه سانسوریا گیاهی مقاوم است،در نتیجه در نور کم هم زنده‌ میماند؛همچنین در زیر نور خورشید هم می تواند زندگی کند.اما شرایط نوری ایده آل برای این گیاه نور غیر مستقیم می باشد.اگر از سانسوریا در منزل نگهداری می کنید آن را در مکانی با نور کافی قرار دهید.

 آب مورد نیاز گیاه سانسوریا بلک دراگون :

 سانسوریا گیاهی مقاوم به خشکی است،بنابراین برای رشد و شاداب ماندن به آب زیادی نیاز ندارد.اگر در مورد آبیاری این گیاه شک دارید بهتر است اول خاک گلدان را چک کنید،اگر به اندازه ۲ الی ۳ سانتیمتر خشک بود می توانید به آن آب بدهید.سانسوریا نسبت به آبیاری بیش از حد حساس است،زیرا باعث پوسیدگی ریشه های آن می شود.

 میزان رطوبت ایده آل برای سانسوریا بلک دراگون :

 این گیاه در رطوبت متوسط به خوبی رشد می کند؛اما محیط کمی مرطوب را بیشتر دوست دارد.

 نکاتی برای مراقبت از گیاه سانسوریا بلک دراگون :

. گیاه سانسوریا خود را در اتاق نشیمن یا اتاق خواب قرار دهید زیرا سموم هوا را از بین میبرد.

. سانسوریا سمی می باشد،بنابراین آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور کنید.

. اگر برگهای گیاه سانسوریا آویزان هستند به دلیل آبیاری بیش از حد است،بگذارید خاک گیاه کاملا خشک شود تا بهبود یابد.

. از گلدانی استفاده کنید که زهکشی خوبی داشته باشد. مانند گلدان‌ سفالی یا گلدانی که با مواد متخلخل ساخته شده است.

. از خاک با زهکشی خوب استفاده کنید،تا آب به راحتی از آن را رد شده و از انتهای گلدان خارج شود.زیرا ماندن آب در خاک موجب پوسیدگی ریشه می شود.می تواند از خاک های آماده که مخصوص ساکولنت ها و کاکتوس ها می باشد استفاده کنید.

 این گیاه به طور کل در برابر آفات و بیماری ها حساس نیست.اما احتمال آلودگی شپشکهای آرد آلود یا کنه‌های عنکبوتی وجود دارد.وقتی با این حشرات در مراحل اولیه مواجه شوید به راحتی می توانید از شر آنها خلاص شوید.بنابراین پیشنهاد میشود هفته ای یکبار گیاه را از نظر وجود آفت بررسی کنید.

 آب و هوای گرم باعث رشد گیاه سانسوریا بلک دراگون می شود.پس فصل بهار و تابستان فصل رشد این گیاه محسوب می‌شود.گلدهی گیاه سانسوریا هم معمولا در فصل بهار یا زمستان اتفاق می‌افتد.