همانطور که می دانید گیاه سانسوریا دارای گونه های مختلفی است و همه آنها از جمله گیاه سانسوریا امریکن، از گیاهان دارای انرژی مثبت هستند که در فنگ شویی، برای جذب انرژی مثبت بسیار کارایی دارد.این گیاه قدرت بالایی در تصفیه هوا دارد،به همین دلیل نگهداری از آن در مکان‌هایی که دچار آلودگی هوا هستند،بسیار مناسب می باشد.سانسوریا امریکن گیاهی مقاوم و همیشه سبز است و می‌تواند شرایط سخت را به راحتی تحمل کند.به همین دلیل گیاه سانسوریا یکی از گیاهان محبوب و جذاب آپارتمانی شناخته می شود.

 سانسوریا امریکا می‌تواند به صورت ابلق یا سبز وجود داشته باشد.

در ادامه شرایط نگهداری ازسانسوریا امریکن را برایتان شرح می دهیم.

 ۱_گلدان:

 باید توجه داشته باشید که از گلدان مناسب برای سانسوریا استفاده کنید.این گیاه خیلی زود دچار پوسیدگی ریشه می شود و علت پوسیدگی تجمع آب،در انتهای گلدان می باشد.یک گلدان سفالی بدون لعاب،گزینه مناسبی برای سانسوریا امریکن محسوب می‌شود.همچنین گلدان باید دارای سوراخی در انتهای آن باشد،تا آب اضافی بتواند از آن خارج شود.

۲_ زمان تعویض گلدان :

 زمانی اقدام به تعویض گلدان سانسوریا خود کنید که گیاه شما کاملا سالم و شاداب باشد.نشانه سالم بودن گیاه،برگ های سالم و به رنگ سبز تیره می باشد.اگر برگهای سانسوریا رنگ پریده،شل،آبکی و دارای لبه های زرد بود به هیچ وجه گلدان آن را تعویض نکنید.این علائم نشانه بیماری گیاه است؛علت بیماری را پیدا کرده و نسبت به درمان آن اقدام کنید.

۳_ خاک مناسب برای سانسوریا امریکن :

 مناسب ترین خاک برای این گیاه ترکیب پیت ماس ،پرلیت و ورمی کولیت است.خاک گیاه سانسوریا باید زهکشی خوبی داشته باشد.

۴_ شرایط نور :

 گیاه سانسوریا از نور مستقیم فراری است،زیرا نور زیاد باعث سوختن برگهای آن می شود.سانسوریا را در محلی که کمی سایه باشد و نور غیر مستقیم وجود داشته باشد قرار دهید.

۵_ دمای مناسب برای سانسوریا امریکن :

 مناسب ترین دما بین ۱۳ تا ۲۹ درجه سانتیگراد میباشد. دمای بالای ۲۹ درجه و زیر ۱۰ درجه منجر به نابودی ریشه‌های گیاه میشود.

 لازم به ذکر است که برگ های سانسوریا سمی می باشد؛ پس آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.زیرا در صورت بلعیده شدن ایجاد مسمومیت می کند.

۶_ آبیاری سانسوریا امریکن :

 این گیاه به آب زیادی نیاز ندارد.هر زمان که خاک گلدان به اندازه ۲ تا ۳ سانتی متر خشک بود،می توانید به سانسوریای خود را بدهید.

۷_ کوددهی :

 می توانید در فصل رشد (بهار و تابستان) از کودهای محلول در آب هر دو هفته یکبار استفاده کنید.

۸_ آفات سانسوریا امریکن :

 یکی از رایج‌ترین آفاتی که سانسوریا را مورد حمله قرار می دهد،شپشک آرد آلود است، برای مبارزه با این آفت می توانید از چوب پنبه و الکل و یا از سم دی متوات استفاده کنید.

 یکی دیگر از مشکلات سانسوریا،لکه برگی قارچی است،که برگهای جوان گیاه را درگیر می کند.بر روی برگ ها زخم های قرمز یا قهوه‌ای رنگی که اغلب آبدار هستند،به وجود می آید،که برای رفع آن می توانید از قارچ کش استفاده کنید.

 نکته مهم دیگری که وجود دارد،این است که به هیچ وجه گیاه سانسوریا را هرس نکنید.زیرا هرس کردن این گیاه باعث کند شدن رشد آن می‌شود و امکان از بین رفتن گیاه وجود دارد.

همچنین برای اینکه نور به صورت یکنواخت به تمام قسمت های گیاه بتابد هر ۱۰ روز یکبار گلدان را بچرخانید.